Udostępnij proszę

Monika Del Rio (z lewej) i Aga Winska (z prawej)

Monika Del Rio (z lewej) i Aga Winska (z prawej)

W dn. 23 października 2019 r. w pięknych Salonach Ambasady RP w Brukseli odbył się koncert muzyki poważnej w wykonaniu Agi Winskiej (sopran) i Moniki Del Rio (fortepian). Wieczór został zorganizowany przez Polską Grupę międzynarodowego stowarzyszenia Femmes d’Europe (Kobiety Europy) we współpracy z Ambasadą RP w Królestwie Belgii.

Ambasador RP w Królestwie Belgii, P. Artur Orzechowski, i Monika Del Rio; foto: Roger Del Rio

Ambasador RP w Królestwie Belgii, P. Artur Orzechowski, i Monika Del Rio; foto: Roger Del Rio

Koncert został poprzedzony przemową Ambasadora, P. Artura Orzechowskiego, i Przewodniczącej Polskiej Grupy Femmes d’Europe – Iwony Darquenne, po czym licznie przybyli goście przenieśli się w świat XIX-wiecznej muzyki (kliknij w zamieszczone tu zdjęcia, aby obejrzeć je w powiększeniu).

Aga Winska, zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Królowej Elżbiety i Konkursu Operetki w Międzynarodowym Konkursie Śpiewu w Gascogne, występowała na największych scenach od Wiednia przez Sztokholm, Brukselę, Paryż, Barcelonę, Oslo aż po Japonię i Chiny. Z kolei Monika Del Rio – pianistka, malarka i pisarka – brała udział w recitalach chopinowskich w Warszawie, w Tunisie i Sidi Bou Said, a wystawy jej obrazów zostały zorganizowane m.in. w La Marsa, Tunisie i Kartaginie.

Aga Winska (z prawej) i Monika Del Rio (z lewej); foto: Roger Del Rio

Aga Winska (z prawej) i Monika Del Rio (z lewej); foto: Roger Del Rio

Pamiątkowe zdjęcie uczestników koncertu; foto: Roger Del Rio

Obie artystki pochodzące z Warszawy spotkały się w Brukseli i nawiązały owocną współpracę. Jej efektem był m.in. koncert w Salonach Ambasady RP w stolicy Belgii. W programie znalazły się utwory szczególnie bliskiego sercom Polaków Fryderyka Chopina, a także Mieczysława Karłowicza, Konstantyna Górskiego, Ludomira Różyckiego, Erica Satie, Josepha Jongen i Francisa Poulenc. Repertuar zaprezentowany po polsku i francusku zachwycił zebranych melomanów, którzy domagali się bisów. Program został zakończony utworem „Prząśniczka” Stanisława Moniuszki.

Pokoncertowe przyjęcie w Salonach Ambasady RP w Brukseli; foto: Roger Del Rio

Pokoncertowe przyjęcie w Salonach Ambasady RP w Brukseli; foto: Roger Del Rio

Po koncercie goście zostali zaproszeni do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, a następnie na przyjęcie, które było świetną okazją do porozmawiania z artystkami i zaprezentowania działalności międzynarodowego stowarzyszenia Kobiet Europy (Femmes d’Europe) realizującego projekty charytatywne na rzecz kobiet i dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

 

IMG-20191025-WA0010 IMG-20191024-WA0009 IMG-20191025-WA0007 IMG-20191025-WA0008 IMG_6106 _RDR1759_DxO _RDR1748_DxO _RDR1815_DxO IMG_6125 _RDR1821_DxO VID-20191023-WA0007
<
>
Przewodnicząca Polskiej Grupy Femmes d’Europe – Iwona Darquenne zapowiadająca koncert; foto: Roger Del Rio

Przeczytaj także moje inne teksty w kategorii „życie w Belgiii wywiady”.

Masz pytania lub uwagi? Zostaw komentarz pod tekstem lub napisz do mnie, korzystając z zakładki kontakt.

Udostępnij proszę


Iwona

Iwona

Cześć! Mam na imię Iwona. Od kilku lat mieszkam w Belgii i na co dzień pracuję w międzynarodowej firmie w Brukseli. Dotychczas publikowałam w „Poznaj Świat”, „Nowinkach” i „Gazecie Lekarskiej”. A ponieważ podróże i kontakt z ludźmi to mój żywioł, na moim blogu dominują teksty turystyczne, felietony i wywiady z ciekawymi osobowościami mającymi różnorakie powiązania z Polską. Staram się regularnie dodawać wartościowe artykuły, ale stworzenie dobrego tekstu wymaga czasu, dlatego z góry dziękuję za wyrozumiałość i zapraszam do czytania!

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *